כיצד העדכונים של גוגל השפיעו על האתר שלכם בשנים האחרונות?

גוגל מעדכנים את האלגוריתם של מנוע החיפוש באופן תדיר. בשנה האחרונה העדכונים הפכו מעט יותר אגרסיביים ויש שאומרים שגוגל פתחו במלחמת חורמה על תעשיית ה SEO. כך או כך, יש סיכוי שהאתר שלכם הושפע מעדכונים אלו (לטובה או לרעה) ואני רוצה להמליץ לכם, ובעיקר למי שעושה SEO אבל לא רק, על מעקב פשוט למדי אחרי העדכונים האלו ברטרופרספקטיבה. כך, תוכלו להסתכל נניח שנה או אפילו שנתיים אחורה, ולומר בבירור – כאן היה עדכון X שהשפיע לרעה, ופה היה עדכון Y שהשפיע לטובה. כדי לעשות את זה, אתם צריכים שני דברים ואת שניהם אתם מקבלים כאן.

המצרכים

 1. ללמוד להשתמש ביכולת התיעוד של גוגל אנליטיקס, הידועה בשמה Annotations. אני קורא לה Captain's log (שם יותר צבעוני.)
 2. לוח שנה המתעד את כל העדכונים באלגוריתם של גוגל. יש כזה ממש למטה!

חלק א' – Captain's log!

נכנסים לגוגל אנליטיקס ובוחרים טווח המתחיל בתחילת השנה הקלנדרית הנוכחית, ולוחצים Apply.

לאחר שהגרף מחושב ומציג את כל הנתונים, מתחת לגרף יש חץ קטנטן.

לחצו עליו ותפתח מין רשימה. לחלקכם תהיה ריקה, ולחלקכם תכיל כל מיני דברים. לחצו על Create New annotation (מסומן בשחור):

מתחת לזה, תפתח לכם שורה בה תוכלו לבחור תאריך ולציין אירוע שקרה. למשל PR שפרסמתם, השרת נפל, אתר חדש עלה לאוויר, קמפיין שיצא לאור – כל אירוע שיכול להשפיע על האתר שלכם. אולי באותו הרגע זה יראה לכם מיותר, אבל כשמסתכלים אחורה, על תקופות ארוכות – מגלים שזה היה שווה את המאמץ.

בסיום לחצו על כפתור Save. אם תסתכלו על הגרף עכשיו, בדיוק בתאריך שהגדרתם עבורו הערה, תראו מין פתקית קטנה. לחיצה עליה תציג את המידע ששמרתם.

אגב, למה ביקשתי בהתחלה לפתוח שנה שלמה? כי אי אפשר לשים פתקית על תאריך שאינו גלוי לעין בגרף.

חלק ב' – עדכוני גוגל

עכשיו כשאתם יודעים מה זה Annotation, אתם מוזמנים לקפוץ לרשימה המפוארת שהכינו ב Moz ומכילה את כל עדכוני גוגל לדורותיהם.  נהדר! עכשיו תחזרו לגרף שלכם בתוך גוגל אנליטיקס, ותיצרו פתקים לפי לוח השנה הזה. בהצלחה!

האם המאמר עזר?
 • המאמר מאת:
  אסף טרפיקנט
  מנכ"ל Quickwin שיווק באינטרנט (קידום, פרסום ומדיה חברתית). מומחה ווב אנליטיקס ושיפור יחס המרה באתר. אוהב את השילוב האופטימלי בין רגש (התנהגות גולשים) וטכנולוגיה (האתר שלכם).

התגובות שלכם

 • מאת אנסטסיה‏:

  מעניין מאוד – תודה!
  Beam me up, Scotty


סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

ווב אנליטיקס ישראל

עשרות אלפי בעלים אתרים, מנתחי אתרים, מנהלי שיווק, מקדמי אתרים ומקצועני ווב - כולם משתמשים בכלי אנליטיקס שונים לנתח את הפעילות באתרים שלהם.

זה המקום ללמוד דברים חדשים, לשמוע על מוצרים, לשתף ולחלוק מידע, לשאול ולענות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילה המתפתחת של ווב אנליטיקס ישראל.

תוסף כרום להורדה!

עובדים עם Google url builder על מנת לעקוב אחרי כל הקישורים שאתם מפזרים ברשת? התקינו את תוסף הכרום שפותח על ידנו ומשתמשים בו מעל ל 30,000 איש ברחבי העולם!! לדף התוסף בחנות של כרום

סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.