האם ניתן לדעת את הכתובת האמיתית של הגולשים באתר שלי? כן!

גם השבוע נשאלתי , כיצד ניתן לדעת את כתובת ה IP של הגולש בגוגל אנליטיקס. אז יש שתי סיבות בגינן לא ניתן לדעת את זה (ותיכף אגלה איך אפשר לעקוף את זה). הראשונה, בניגוד ללא מעט למדינות אחרות – בישראל לא ניתן לדעת את זה. הקשר בין כתובת ה IP לשם או הכתובת האמיתית של הגולש שמור אי שם במרתפי ספקיות האינטרנט (ISP) וניתן לחילוץ רק בצו בית משפט. הסיבה השנייה היא שהמדיניות של גוגל אנליטיקס היא לא להציג מידע פרטני המזהה גולש, זאת אומרת שגם אם ספקיות האינטרנט היו מוסרות את כתובת ה IP, גוגל אנליטיקס לא היה מציג את המידע (אבל כלים אחרים כן…).

אבל  לא הייתי כותב את  הפוסט הזה, אם לא היה לי משהו לחדש. אז אם לא כתובת IP, מה דעתם על הכתובת האמיתית של הגולש? כן כן, אפשר לקבל את זה בגוגל אנליטיקס וללא מאמץ והכל בעיקר ובזכות ספקיות האינטרנט.

איך זה עובד בדיוק?

כאשר איש פרטי גולש באינטרנט מהבית, הדפדפן שלו שולח לגוגל אנליטיקס את המידע על ה ISP שלו, כלומר ספק האינטרנט שלו. אם תציצו בדוחות האנליטיקס, בקטגוריית Audience, תמצאו את הדוח Network שיציג לכם משהו כמו זה:

הרשימה הזו מכילה ספקי אינטרנט גדולים בארץ כמו אינטרנט זהב, נטוויז'ן, אקספון, כבלים וכו'. אבל כשהגולשים מגיעים מתוך מוסד ציבורי כמו אוניברסיטאות, מכללות, מכונים, נמלי תעופה, בתי חולים ומבנים ציבוריים גדולים המספקים שירותי גלישה – אז שם ה ISP שהם מקבלים לא יהיה כמו שראינו לעיל, אלא שם המייצג את המיקום הגיאוגרפי שלהם המדוייק, או אם תרצו – שם המוסד.  וככה זה נראה באתר כלשהו בו הצלחנו לבודד את כל הרשימה של המוסדות האלו ובהחלט יש להניח שפספסנו כמה. הרשימה אגב, מהווה רק 7% מהתנועה הכוללת באתר, ולמרות שהצגתי כאן רק כ 20 שורות, הדוח המלא מכיל למעלה מ 400 שורות עם תעבורה כוללת מאד משמעותית:

נהדר! בין היתר הצלחנו למצוא ברשימה הזו גולשים ממוסדות אקדמיים מאד יוקרתיים כמו ייל, פרינסטון, MIT, ועוד:

כמובן שאפשר להשתמש בערכים האלו על מנת לראות איזה קהל יעד הגיע ומה הוא צרך באתר וכו'.

אז איך משיגים את הכתובת של הגולש?

נורא פשוט. מקליקים כאן ויפתח לכם דוח שהכנתי מבעוד מועד. דוח זה מכיל את כל רשתות התקשורת  המכילות בשם שלהן את המילים University, college, institute ומילים נוספות, גם בספרדית וגם באנגלית. המצטיינים שביניכם יכולים להפעיל את הדוח, ללחוץ על Edit למעלה ולראות איך הוא בנוי ואפילו לשפר אותו במונחים חדשים שבטח פספסתי.
אז נכון, הכותרת קצת פרובוקטיבית, ואי אפשר לקבל את הכתובות של כל הגולשים, אבל גם זה משהו, לא?
בהצלחה וספרו מה גיליתם!

האם המאמר עזר?
 • המאמר מאת:
  אסף טרפיקנט
  מנכ"ל Quickwin שיווק באינטרנט (קידום, פרסום ומדיה חברתית). מומחה ווב אנליטיקס ושיפור יחס המרה באתר. אוהב את השילוב האופטימלי בין רגש (התנהגות גולשים) וטכנולוגיה (האתר שלכם).

התגובות שלכם

 • מאת אורן כהן‏:

  אפשר לדעת כתובת IP של גולש על ידי תכנות בצד השרת וזה מאוד פשוט.
  בנוסף יש ב HTML5 אופציה לזיהוי
  Location לפי דפדפן,או GPS אם זה טלפון חכם למשל.

  לגוגל אנליטיקס יש קוד פתוח ו API שמאפשר להתממשק עם הנתונים בחשבון אנליטיקס עצמו.

  • אורן, נכון, אבל יש לציין שעל פי תנאי השימוש של גוגל אנליטיקס אסור לזהות גולשים ספציפיים, כלומר אסור לייבא נתונים מזהים אישית לתוך גוגל אנליטיקס

 • איך אפשר לדעת מאיזה טלפון ו/או מחשב נכנסו לאתר שלי .תודה מיכאל מדמון

  • אתה יכול לדעת את סוג הטלפון, אבל לא את מספר הטלפון כמובן. לגבי מחשב – ניתן לדעת מערכת הפעלה, סוג דפדפן ומידע טכני דומה.


סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

ווב אנליטיקס ישראל

עשרות אלפי בעלים אתרים, מנתחי אתרים, מנהלי שיווק, מקדמי אתרים ומקצועני ווב - כולם משתמשים בכלי אנליטיקס שונים לנתח את הפעילות באתרים שלהם.

זה המקום ללמוד דברים חדשים, לשמוע על מוצרים, לשתף ולחלוק מידע, לשאול ולענות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילה המתפתחת של ווב אנליטיקס ישראל.

תוסף כרום להורדה!

עובדים עם Google url builder על מנת לעקוב אחרי כל הקישורים שאתם מפזרים ברשת? התקינו את תוסף הכרום שפותח על ידנו ומשתמשים בו מעל ל 30,000 איש ברחבי העולם!! לדף התוסף בחנות של כרום

סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.