איזו גרסה של גוגל אנליטיקס מותקנת אצלי?[עודכן ב 2017]

(עודכן ב 2017)

על מנת שגוגל אנליטיקס יעבוד, עליכם להטמיע קוד שמסופק לכם ע"י גוגל אנליטיקס. הקוד הקטן הזה עבר כמה גלגולים ושינויים וכיום נפוץ בשלוש גרסאות. נסביר בגדול כיצד ניתן לזהות איזה סוג קוד מותקן לכם באתר. בעתיד, נפרסם פה טכניקות וסקריפטים שמיועדים להרחיב את היכולות של גוגל אנליטיקס, וחשוב שתדעו איזו גרסה יש לכם על מנת שתדעו לקחת את הפתרון המתאים לכם.
ההסברים פה פשוטים ומופשטים בכוונה.

איך מוצאים את הקוד?

 1. נכנסים לאתר שלכם, לא משנה איזה דף.
 2. קליק ימני עם העכבר על איזור נייטרלי בדף (לא תמונה או משהו כזה) ובחירה ב View Source (הצג מקור).
 3. יפתח לכם הקוד של האתר.
 4. לחצו CTRL+F וחפשו את המונח google-analytics.com/analytics.js. מצאתם? יש לכם את הגרסה העדכנית ביותר הקרויה יוניברסל אנליטיקס. לא מצאתם? המשיכו לסעיף הבא.
 5. חפשו כעת את הטקסט gaq.push. אם מצאתם, זה אומר שיש לכם את הגרסה הקודמת של גוגל אנליטיקס הקרויהגם קלאסיק אנליטיקס.
 6. אם לא מצאתם, חפשו את המונח gat._getTracker. אם מצאתם אותו, זה אומר שיש לכם גרסה ישנה למדי של גוגל אנליטיקס, הקרויה גם הגרסה הסינכרונית (Synchronized) או המסורתית (Traditional). שדרגו בדחיפות לגרסת היוניברסל.
 7. אם עדיין לא מצאתם, נסו לחפש את המונח "urchin". אם מצאתם אותו,  זה אומר שיש לכם ככל הנראה את הגרסה הישנה ביותר של גוגל אנליטיקס וחבוה עליכם להחליף אותה בהקדם.
 8. אם עדיין לא מצאתם כלום, יש להניח שלא מותקן לכם גוגל אנליטיקס באתר (-:

שיטה נוספת למציאת הגרסה

התקינו את התוסף מבית גוגל בשם Tag Assistant. לאחר ההתקנה וההפעלה שלו, יופיע לכם בשורת התוספים בדפדפן סמל קטן. כנסו לאתר שלכם, ולאחר גמר הטעינה, לחצו על כפתור התוסף ואז תוכלו לראות את כל התגיות שקשורות לגוגל ושמוטמעות באתר (או יותר נכון בדף הספציפי שאתם נמצאים בו), בין היתר פיקסלים של אדוורדס וגם גוגל אנליטיקס.

לחצו על התגית של גוגל אנליטיקס ותוכלו לראות איזו גרסה מותקנת, במקרה שלנו, מותקן גוגל אנליטיקס מגרסת יוניברסל שזו הגרסה הכי חדשה:

 

האם המאמר עזר?
 • המאמר מאת:
  אסף טרפיקנט
  מנכ"ל Quickwin שיווק באינטרנט (קידום, פרסום ומדיה חברתית). מומחה ווב אנליטיקס ושיפור יחס המרה באתר. אוהב את השילוב האופטימלי בין רגש (התנהגות גולשים) וטכנולוגיה (האתר שלכם).

סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

ווב אנליטיקס ישראל

עשרות אלפי בעלים אתרים, מנתחי אתרים, מנהלי שיווק, מקדמי אתרים ומקצועני ווב - כולם משתמשים בכלי אנליטיקס שונים לנתח את הפעילות באתרים שלהם.

זה המקום ללמוד דברים חדשים, לשמוע על מוצרים, לשתף ולחלוק מידע, לשאול ולענות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילה המתפתחת של ווב אנליטיקס ישראל.

תוסף כרום להורדה!

עובדים עם Google url builder על מנת לעקוב אחרי כל הקישורים שאתם מפזרים ברשת? התקינו את תוסף הכרום שפותח על ידנו ומשתמשים בו מעל ל 30,000 איש ברחבי העולם!! לדף התוסף בחנות של כרום

סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.