כיצד פותרים את בעיית ה Not Provided בשתי דקות?

מה שאני מציג פה זה פתרון ישן למדי שהוצג כבר בלא מעט מקומות, אבל הגיע הזמן לרענן את התוכן וגם להדגים את היישום של הפתרון באמצעים חדשים.

הבעיה

בדוחות התנועה האורגנית של גוגל אנליטיקס, כמעט כל מילות המפתח אינן מוצגות ובמקומן מופיעה המילה Not provided. גוגל (חברת האם, לא גוגל אנליטיקס) לא מעבירה את הנתונים של החיפושים בפועל למערכות האנליטיקס.

מצד שני, גוגל מספקים לכם מערכת אחרת בשם Search Console או בשמה הישן והמוכר יותר Google Webmaster Tools, ושם תקבלו שני דוחות. דוח אחד מציג רשימת מילות מפתח שבגינן האתר שלכם הופיע במנוע החיפוש, ועבור כל מילה, מה המיקום של האתר שלכם (אבל לא מגלים באיזה דף בדיוק) ודוח אחר, של דפים באתר שלכם שהופיעו בהנתן חיפושים שונים. גם כאן, תוצג רשימת הדפים, אבל לא עבור אילו חיפושים הם הופיעו.

אז יש דוח של מילות מפתח ודוח שני של דפים, אבל אין דוח שמציג גם וגם באותו המקום, באופן כזה שנוכל להצליב את המידע, שזה די מוזר, כי הנתונים גלויים למדי מאחורי הקלעים ואפילו גוגל מאפשרים גישה לנתונים האלה באמצעות ה API של Search Console.

אז איך עושים את זה?

אני עושה את זה באמצעות Supermetrics – תוסף נהדר ל Google Sheets שמאפשר גם את זה. גרסת הפרו עולה 49$ לחודש (ויש 10% הנחה עם קוד הקופון QUICKWIN10)  ויש בה מלא סוכריות והיא מתממשקת כמעט לכל מערכת שתרצו כולל Adwords, אנליטיקס, פייסבוק לינקדאין ועוד.., אבל אפשר גם באופן עצמאי על ידי פיתוח מול ה API. סיפרו לי גם על תוסף חינמי בשם Search Analytics for Sheets שטרם בדקתי אותו ואתם מוזמנים לנסות. כך או כך, יש בטוח עוד לא מעט כלים בחוץ.

בוידאו המצורף הדגמתי את הטכניקה באמצעות Supermetrics. צפייה מהנה ובהצלחה!

האם המאמר עזר?
 • המאמר מאת:
  אסף טרפיקנט
  מנכ"ל Quickwin שיווק באינטרנט (קידום, פרסום ומדיה חברתית). מומחה ווב אנליטיקס ושיפור יחס המרה באתר. אוהב את השילוב האופטימלי בין רגש (התנהגות גולשים) וטכנולוגיה (האתר שלכם).

התגובות שלכם

 • מאת אוריאל‏:

  תודה רבה! אחלה מאמר! מכיר פתרון למילות המפתח שמובילות להקלקות בפועל על אדסנס?

 • מאת אבישי‏:

  הי אסף

  תודה, אחלה

  שאלה: מה ההבדל בין שימוש בתוסף שהראת לבין גוגל סטודיו

  תודה

  • ספציפית ולא ברור למה, דאטה סטודיו לא נותן עדיין את ההצלבה הזו.
   מעבר לזה, דאטה סטודיו מתחבר כרגע רק למוצרים של גוגל בעוד סופרמטריקס מתחבר לכמעט כל חור בגלקסיה.

 • מאת איליה סיביריאקוב‏:

  כתבה מטעה מפני שלא פותרת בעיה של Not Provided אלה שואבת נתונים מSEARCH CONSOLE שם הכל גם ככה גלוי.
  אם תשנה את מקור המידע ותחבר לאנליטיקס, המערכת לא תתן אפשרות של LANDING PAGE עם KEYWORDS

  • דווקא אתה טועה. אני אסביר שוב – השליפה מתבצעת מה Search Console ולא מאנליטיקס (כי באנליטיקס אין את המידע הזה, גם לא ב API) ומעבר לזה הנתונים ב Search console מופיעים באופן חלקי – פעם אחת רק מילים ופעם אחת רק דפים. נכון להים, אין שום דרך בממשק להוציא את אותם נתונים ביחד, ולכן הטענה ש"הכל גלוי" היא שגויה. רק באמצעות ה API וכמו שתיארתי במאמר הזה, ניתן להוציא את הקומבינציה של מילות מפתח ודפים ביחד . אופציה זו לא מופיעה באנליטיקס כבר עידן ועידנים מאז החלה תופעת ה Not provided. וזו הדרך *היחידה* לעקוף את המגבלה הזו.

 • מאת גולש‏:

  Where have you been all my life?
  Good stuff! thanks


סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

ווב אנליטיקס ישראל

עשרות אלפי בעלים אתרים, מנתחי אתרים, מנהלי שיווק, מקדמי אתרים ומקצועני ווב - כולם משתמשים בכלי אנליטיקס שונים לנתח את הפעילות באתרים שלהם.

זה המקום ללמוד דברים חדשים, לשמוע על מוצרים, לשתף ולחלוק מידע, לשאול ולענות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילה המתפתחת של ווב אנליטיקס ישראל.

תוסף כרום להורדה!

עובדים עם Google url builder על מנת לעקוב אחרי כל הקישורים שאתם מפזרים ברשת? התקינו את תוסף הכרום שפותח על ידנו ומשתמשים בו מעל ל 30,000 איש ברחבי העולם!! לדף התוסף בחנות של כרום

סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.