רמת הגולן בידנו!

כל בר דעת יודע שניתן לראות מאילו מדינות הגיעו הגולשים לאתר שלנו בגוגל אנליטיקס. למי שרוצה לדעת יותר, יכול להקליק על מדינה מסויימת בדוח המדינות ולראות נתונים דמוגרפיים יותר מדוייקים מאותה המדינה. לפני כחצי שנה כתבתי באתר החברה על כך שאם מסתכלים במפת ישראל בתוך גוגל אנליטיקס, אז רמת הגולן ואיו"ש אינם נמצאים שם. השטחים הוצגו כשטחים מפורזים ויוצגו באופן גרפי על ידי קיווקוו, להבדיל מטריטוריות משוייכות המקבלות צבע ברור. ככה זה נראה אז:

ואני אצטט קטע קטן ממה שכתבתי אז:

הנתונים האחרונים שפורסמו מראים כי בשטחי יו"ש מתגוררים כ290,000 יהודים ו 1.5-2.5 מליון פלסטינאים (תלוי מי סופר). ברמת הגולן מתגוררים כ 41,000 תושבים, כמחציתם יהודים.  והשאלות שאני שואל הן א) האם יש למישהו מהם מחשב והוא גולש באינטרנט. ב) אם כן, האם הוא לא נספר בנתוני האנליטיקס כחלק מהתעבורה המגיעה מישראל?

המפה הזו, או הפילטר של נתוני איו"ש ורמת הגולן מופעלים ומוצגים רק למי שבחר להתמקד במדינת ישראל בדוחות התעבורה. למי שמסתכל על התעבורה הכוללת, זה יכלול גם אותם. בכל מקרה, הסיבה שזה ככה היא שרמת הגולן ואיו"ש אינם חלק ממדינת ישראל על פי הגבולות הבינלאומיים, וגוגל מיישרת קו לפי הגבולות הבינלאומיים. או יותר נכון, כבר לא. ככה זה נראה היום:

רמת הגולן סופחה מחדש לכוחותינו, אבל שימו לב לאמירה הכפולה של גוגל. זה ירוק כי ישראלים יושבים שם, אבל גם מקווקוו, כלומר – מפורז. עכשיו נראה אותם עושים את הטריק הזה עם איו"ש.

האם המאמר עזר?
  • המאמר מאת:
    אסף טרפיקנט
    מנכ"ל Quickwin שיווק באינטרנט (קידום, פרסום ומדיה חברתית). מומחה ווב אנליטיקס ושיפור יחס המרה באתר. אוהב את השילוב האופטימלי בין רגש (התנהגות גולשים) וטכנולוגיה (האתר שלכם).

התגובות שלכם


סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

ווב אנליטיקס ישראל

עשרות אלפי בעלים אתרים, מנתחי אתרים, מנהלי שיווק, מקדמי אתרים ומקצועני ווב - כולם משתמשים בכלי אנליטיקס שונים לנתח את הפעילות באתרים שלהם.

זה המקום ללמוד דברים חדשים, לשמוע על מוצרים, לשתף ולחלוק מידע, לשאול ולענות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילה המתפתחת של ווב אנליטיקס ישראל.

תוסף כרום להורדה!

עובדים עם Google url builder על מנת לעקוב אחרי כל הקישורים שאתם מפזרים ברשת? התקינו את תוסף הכרום שפותח על ידנו ומשתמשים בו מעל ל 30,000 איש ברחבי העולם!! לדף התוסף בחנות של כרום

סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.