כיצד עוקבים אחר מנויי RSS בגוגל אנליטיקס?

בכל אתר תוכן המכבד את עצמו, קיימת אפשרות לגולשים לקבל ישירות למייל שלהם או למה שקרוי RSS Reader, כל יחידת תוכן או פוסט חדש שנכתבו. לא מעט בלוגרים ובעלי אתרים, משתמשים בשירות בשם Feedburner המעשיר את ה RSS שלהם ומעניק יותר אפשרויות לגולשים הרוצים להירשם. שירות Feedburner נרכש ע"י גוגל וכיום הוא בעל אינטגרציה מלאה ואוטומטית עם גוגל אנליטיקס.

בעלי אתרים שעשו שימוש ב Feedburner, יכולים למצוא את כל התעבורה המגיעה מה RSS, בתוך איזור הקמפיינים בגוגל אנליטיקס הנמצא תחת התפריט Traffic sources -> Sources. לאחר לחיצה על Campaigns, חפשו ברשימת הקמפיינים בטבלה המוצגת, את שם הRSS שלכם כפי שהוגדר ב Feedburner:

כעת הקליקו על שם הערוץ שלכם ובדוח שיוצג לכם תראו כמה מגיעים מתוך מייל וכמה מתוך RSS Reader כלשהו. אני ממליץ להוסיף כמימד שני לדוח את השדה Ad Content שיציג לכם מאיפה בדיוק הגיעו הגולשים. אם למשל, יש לכם דף פייסבוק שמקבל אוטומטית את הפוסטים מה RSS, אתם תראו Facebook ברשימת המקורות:

אצלי זה לא ככה…

אם אתם לא רואים את כל זה, כנסו לחשבון ה Feedburner, בחרו את לשונית Analyze, ובחרו בפריט Configure Stats.לאחר מכן וודאו כי כל תיבות הסימון מסומנות כמו בתמונה.

למי שרוצה להתעסק יותר עם הגדרות הפיד באנליטיקס, יכול ללחוץ על Customize ולשחק עם ההגדרות, אבל זה לא מומלץ למתחילים.

קטנה לסיום…

אם כבר אתם מודדים, מומלץ ליצור פרופיל ייחודי לתעבורה המגיעה מה RSS. יש להם מאפיינים מיוחדים הקשורים לעובדה שהם כבר מנויים לתוכן שלכם, ולכן בדרך כלל נוטים לקרוא פוסט אחד ולצאת, כלומר להקפיץ לכם את ה Bounce Rate, להוריד את ה Time on site ואת ה Average pageview per visit.

בהצלחה!

האם המאמר עזר?
  • המאמר מאת:
    אסף טרפיקנט
    מנכ"ל Quickwin שיווק באינטרנט (קידום, פרסום ומדיה חברתית). מומחה ווב אנליטיקס ושיפור יחס המרה באתר. אוהב את השילוב האופטימלי בין רגש (התנהגות גולשים) וטכנולוגיה (האתר שלכם).

התגובות שלכם

  • הכלי של גוגל עושה את עבודתו נאמנה ובונה קישורים בנוסף לתנועה ולמידע הסטטיסטי.
    הרבה פעמים יוצא מצב שבו הגולשים נרשמים לפידים דרך הדפדפן ולא דרך כפתורי ה CTA לכן חשוב לעדכן גם את מערכות התוכן ב-FeedBurner
    לדוגמא באתר הזה, הפידים שמופיעים בתגיות המטה שונים מה CTA באתר ולכן המידע הסטטיסטי לא תמיד מדויק, חשוב לעדכן את מערכות ה CMS בנוסף למה שקיים באתר.


סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

ווב אנליטיקס ישראל

עשרות אלפי בעלים אתרים, מנתחי אתרים, מנהלי שיווק, מקדמי אתרים ומקצועני ווב - כולם משתמשים בכלי אנליטיקס שונים לנתח את הפעילות באתרים שלהם.

זה המקום ללמוד דברים חדשים, לשמוע על מוצרים, לשתף ולחלוק מידע, לשאול ולענות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילה המתפתחת של ווב אנליטיקס ישראל.

תוסף כרום להורדה!

עובדים עם Google url builder על מנת לעקוב אחרי כל הקישורים שאתם מפזרים ברשת? התקינו את תוסף הכרום שפותח על ידנו ומשתמשים בו מעל ל 30,000 איש ברחבי העולם!! לדף התוסף בחנות של כרום

סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.