ניתוח תעבורה ממובייל בגוגל אנליטיקס

עדכון ספטמבר 2012: כל תעבורת המובייל נמצאת כיום בקטגוריית דוחות Mobile ייעודית ואין צורך לנקוט בצעדים המתוארים להלן. כנסו פשוט לדוחות תחת Audience->Mobile ותוכלו לראות את התפלגות הגולשים בין דסקטופ מובייל וטאבלט. לחיצה על Mobile תראה לכם גם את סוג המכשירים.

גוגל אנליטיקס מאפשר לכם לנטר באופן פשוט את כל התעבורה ממכשירים סלולריים, ולהתייחס אליהם כאל קבוצה אחת.

במידה ויש לכם גרסת מובייל לאתר, כלומר – הגולשים מועברים לגרסה אחרת של האתר, אתם צריכים להתקין קוד שונה של גוגל אנילטיקס בגרסת המובייל (נסביר בהמשך איך). זה יתן לכם פרופיל נפרד ותוכלו לנתח שם את כל הפעילות של גולשי המובייל.
לאלו שאין להם גרסת מובייל לאתר – הפוסט הזה הוא בשבילכם. יצירת פרופיל לתעבורה סלולרית, אינה מיועדת לבחינת ROI אלא בעיקר לבחון הרגלי גלישה מתוך הסלולר. שימו לב, המסך קטן יותר, הזמן קצר יותר ואנשים מצפים שהכפתורים יעבדו בכל דפדפן.
יש לכם שתי דרכים לעשות זאת – האחת באמצעות יצירת פרופיל ייעודי והשנייה באמצעות יצירת סגמנט והיא הטכניקה מומלצת לנושא זה.

איך עושים את זה?

בצד ימין של המסך למעלה תמצאו את Advanced segments. הקליקו על החץ לידו וייפתח לכם המסך הבא.

הקליקו על Create a new advanced segment.
בצד שמאל חפשו בתפריטים הירוקים את הקובייה "Operating Systems" תחת קטגוריית Systems. לחצו וגררו את Operating systems לצד ימין לתוך הקובייה המקווקוות שכתוב בתוכה Dimension or metric.
במשבצת ליד וודאו כי מסומן Matches exactly ובתא לאחר מכן כתבו שם של מערכת הפעלה סלולרית נפוצה למשל Iphone.

לאחר ההוספה לחצו על "Add or statement" וחזרו על הפעולה שוב ושוב וכל פעם ציינו שם אחר של מערכות הפעלה על פי הרשימה הבאה, המכילה את מערכות ההפעלה הנפוצות למובייל:
iphone
Android
SymbianOS
Sony
RIM
Blackberry
ipod
ipad
Nokia
Samsung

יש שתי דרכים לעשות את זה בפחות זמן. הראשונה, להשתמש במה שקרוי Regex ועל כך בפעם אחרת, והדרך השנייה היא פשוט ללחוץ פה ותקבלו סגמנט מוכן ומבושל (יעבוד רק בגרסה הישנה של גוגל אנליטיקס). בסיום ההזנה, חפשו למטה את השדה Name Segment. תנו שם לסגמנט הזה, למשל Mobile traffic, ולאחר מכן לחצו על הכפתור Test Segment וגוללו את המסך למעלה כדי לראות את התעבורה שהגיעה מכל מערכת הפעלה. לסיום לחצו על Create Segment, והמערכת תחזיר אתכם לדף הראשי.

כדי להציג את הגרף של התעבורה ממובייל, חזרו לשלב הראשון בפוסט הזה, ואחרי שהקלקתם על החץ ונפתח לכם המסך, תבחרו בצד ימין את הסגמנט שיצרתם ולחצו על Apply.

בהצלחה!

האם המאמר עזר?
  • המאמר מאת:
    אסף טרפיקנט
    מנכ"ל Quickwin שיווק באינטרנט (קידום, פרסום ומדיה חברתית). מומחה ווב אנליטיקס ושיפור יחס המרה באתר. אוהב את השילוב האופטימלי בין רגש (התנהגות גולשים) וטכנולוגיה (האתר שלכם).

התגובות שלכם


סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.

ווב אנליטיקס ישראל

עשרות אלפי בעלים אתרים, מנתחי אתרים, מנהלי שיווק, מקדמי אתרים ומקצועני ווב - כולם משתמשים בכלי אנליטיקס שונים לנתח את הפעילות באתרים שלהם.

זה המקום ללמוד דברים חדשים, לשמוע על מוצרים, לשתף ולחלוק מידע, לשאול ולענות. אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילה המתפתחת של ווב אנליטיקס ישראל.

תוסף כרום להורדה!

עובדים עם Google url builder על מנת לעקוב אחרי כל הקישורים שאתם מפזרים ברשת? התקינו את תוסף הכרום שפותח על ידנו ומשתמשים בו מעל ל 30,000 איש ברחבי העולם!! לדף התוסף בחנות של כרום

סודות האנליטיקס

המדריך ששום מקצוען אנליטיקס לא מתחיל לעבוד בלעדיו.
בהורדה הינך מצטרף לרשימת התפוצה שלנו. תוכל להסיר את עצמך מהרשימה בכל עת.